czuczu-kids-puzzle-dla-dzieci-do-pary-zwierzatka
Czas z dzieckiem,  Gry i zabawki dla dzieci,  Kreatywne zabawy z dzieckiem

Puzzle do pary: Zwierzątka

Kreatywny zestaw puzzli “Puzzle do pary: Zwierzątka” od @czuczu_kids to jeden z naszych hitów, jeśli chodzi o rozwijające zabawy. Kupiliśmy je, gdy Inez miała 16 miesięcy – wiek na opakowaniu to +2 – więc nie liczyłam, że szybko będzie w stanie je ułożyć. Miały nam służyć jako coś nowego, element pomocy w kreatywnych zabawach – szukanie pary, nazywanie zwierzątek, naśladowanie dźwięków, które wydają i ćwiczenie rączek. Po niecałych dwóch miesiącach Inka te układankę opanowała do perfekcji i cały czas przynosi jej masę radość.

Są to kolorowe, nieskomplikowane puzzle 1:1 ze świetnymi grafikami zwierzątek. Wykonane są z grubego, sztywnego kartonu i wielkości, że idealnie mieszczą się w dziecięcych rączkach. Same w sobie są dość trwałe, ale w starciu z niszczycielską naturą Inez niestety przegrywają. Jednak nie dziwi mnie to wcale, w końcu ma ona już praktycznie wszystkie zęby, a wystające elementy puzzla są nazbyt kuszące i nie jest w stanie się im oprzeć. Także to kolejna “zabawa”, którą realizujemy jedynie pod kontrolą osoby dorosłej.

“Puzzle do pary: Zwierzątka” kupiliśmy przy okazji wizyty w drogerii Rossmann, gdzie mają naprawdę duży wybór różnych rzeczy od czuczu. Kosz tych puzzli był naprawdę niski – 20zł – a naprawdę świetnie wsparły rozwój Inez i zapewniły nam wiele długich chwil wspólnej rozrywki i nauki poprzez zabawę.