Czas z dzieckiem,  Kreatywne zabawy z dzieckiem

Polecajki z Pepco – artykuły do kreatywnej zabawy

Obiecałam wam kiedyś, że wrzucę czego używany z Inez przy naszych zabawach – różne artykuły do tworzenia i kreatywnej zabawy. Wszystkie z tych rzeczy testujemy już dłuższy czas i w przeróżnych warunkach.
Tak się składa, że wszystkie rzeczy dostępne są w jednym sklepie – Pepco.

  1. Grube pisaki (podpatrzone u @mojenawierzchu), które bezproblemowo schodzą z ubrań, mebli i ciała. Co prawda nad tym ostatnim trzeba chwilę popracować, ale z innych rzeczy schodzą bez większego wysiłku . Poza tym dobrze wpasowują się w dziecięce rączki.
  2. Farby w pędzelkach z brokatem
  3. Pastelowe farby w pędzelkach, moim zdaniem dużo lepsze dla młodszych dzieci, niż te powyżej, ponieważ łatwiej się nimi maluje, mają inną konsystencję.
  4. Kredowe rybki, a z tego co wiem są dostępne przeróżne zwierzaki.
  5. Pieczątki (na zdjęciu tylko kilka, w opakowaniu jest ich naprawdę dużo) – my mamy takie bardziej dla dziewczynki, ale są też inne wzory i między innymi alfabet. Schodzą z ubrań i rączek.
  6. Zestaw różnych pędzelków, gąbeczek – u nas sprawdzają się przy różnych zabawach – malowanie zwykle, pasta po szybie, kolorowanie wodne itd.
  7. Kolorowe pompony – używamy do różnych zabaw i np. nauki korzystania z łyżeczki (mokre pompony przekładamy łyżeczką z miseczki do miseczki), albo wsadzamy do trzepaczki i Inez je wyciąga.

Znacie te rzeczy? Też się u was sprawdzają? A może macie jeszcze coś innego do polecenia?