Czas z dzieckiem,  Książeczki dla dzieci

Najpiękniejsze opowieści: “Disney klasyka” i “Disney Księżniczka”

Dziś będzie króko i na temat. Dokładnie tak, jak można określić tę serię z wydawnictwa Harperkids. Najpiękniejsze opowieści – to seria krótkich opowiadań, w formacie i oprawie, która moim zdaniem idealnie nadaję się, aby zabrać go ze sobą wszędzie! W podróż, na spacer do parku albo do poczekalni u lekarza.

Pierwszym tytułem z tej serii, który chciałabym przedstawić jest “Disney klasyka”. Jest to osiem klasycznych opowiadań, w skróconej wersji. Idealne, gdy mamy bardzo mało czasu lub zaczynamy przygodę z czytaniem i nasze dziecko jest niecierpliwe. Oczywiście jak to bywa przy tych książkach, znajdują się tam też piękne ilustracji – tu ze względu na klasyczne tytuły, to grafiki też takie są. Powrót do dzieciństwa gwarantowany!

W tej serii znajdują się też “Księżniczki”, książeczka, która jak najbardziej spełnia standardy serii – czyli jest przyjemnego, kompaktowego formatu, pięknie wydana, z krótkimi historiami i ładnymi obrazkami. Jednak w tym tytule nie znajdziemy znanych historii, są tu historie księżniczek nam znanych, ale z zupełnie nowymi przygodami. Brzmi ekstra, prawda?

Disney Księżniczka. Najpiękniejsze opowieści
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Disney Storybook Art Team, Denise Shimabukuro,
Jordi Municio-Planas
Tłumaczenie: Dorota Radzimińska, Regina Mościcka
Oprawa: flexi
Objętość: 192 strony
Format: 140×190
ISBN: 978-83-276-5907-1
Grupa docelowa: 3-7 lat

Disney klasyka. Najpiękniejsze opowieści
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Disney Storybook Art Team
Tłumaczenie: Regina Mościcka, Małgorzata Fabianowska,
Bartłomiej Nawrocki
Oprawa: flexi
Objętość: 192 strony
Format: 140×190
ISBN: 978-83-276-5906-4
Grupa docelowa: 3-7 lat