Muminki. WIELKI SŁOWNIK OBRAZKOWY
Czas z dzieckiem,  Książeczki dla dzieci

Muminki. WIELKI SŁOWNIK OBRAZKOWY polsko-angielski

Uważam, że język angielski jest bardzo ważny w życiu. To furtka na świat i bardzo chciałabym, aby był częścią codziennego życia moich dziewczynek. Starsza, dwu i pół letnia Inez wiele słów mówi tylko po angielsku. Zna również wiele piosenek, które z chęcią odśpiewuje.

Inez cały czas poznaje świat i uczy się co jest czym, ostatnio właśnie zaczęła zadawać takie pytania. Dlatego taka pozycja, która nie jest typowo “historyjkowa”, a właśnie poznawcza – z konkretnymi elementami i ich nazwami jest u nas ostatnio super narzędziem do nauki i zabawy jednocześnie.

“Muminki. WIELKI SŁOWNIK OBRAZKOWY” – jest pięknie ilustrowany, znajdują się w nim oryginalne ilustracje Tove Janssona, które można oglądać i oglądać. Zachwyca mnie w nich wszystko, są tak nietypowe, bardzo kreatywne. Po prostu wspaniały styl. I przyznam, że dopiero przy tej pozycji tak spodobały mi się, kultowe już, Muminki. Dajcie mi ich więcej 😉

Przechodząc do samej treści – jest to słownik obrazkowy, czyli poza genialnymi grafikami, których ku mojej radości jest pełno – znajdują się tam też słowa, zwroty i zdania w języku polskim i angieskim. Wszystko podzielone jest na kategorię – tematyczne strony, dzięki czemu mimo, że słowa są różne to wszystko ma ze sobą związek. Na przykład “Mała Mi lubi…” – temat, gdzie wymienione są wszystkie rzeczy (czynności w tym wypadku), które lubi ta bohaterka. Poza takimi luźnymi tematami są też takie typowe jak – kolory, kształty, dni tygodnia czy miesiące.

Muminki. WIELKI SŁOWNIK OBRAZKOWY
polsko-angielski

Razem z Inez aktualnie traktujemy “Muminki. WIELKI SŁOWNIK OBRAZKOWY” jako narzędzie do nauki i zabawy, ale wiem, że z czasem będzie dla niej jeszcze większym źródłem wiedzy i pomocy, ściągawki, gdy jej wiedza zacznie być weryfikowana.

Całość oceniam bardzo dobrze, słownik jest w dużym formacie, z twardą oprawą, naprawdę solidnie wykonany. Piękne ilustracje, o których już wspominałam, to jeden z jego ogromnych atutów.

Autor: Päivi Kaataja, Riikka Turkulainen
Ilustrator: Riikka Turkulainen
Tłumaczenie: Marta Stochmiałek
Oprawa: twarda
Objętość: 80 stron
Format: 250×300
ISBN: 978-83-276-6031-2
Grupa docelowa: 3-7 lat