Czas z dzieckiem,  Książeczki dla dzieci

Komiks “Kamila i Konie 1: Miłość Oceana”

“Kamila i Konie: Miłość Oceana” to pierwszy tom o przygodach Kamili. Dziesięcioletniej dziewczynki, która szuka czegoś co stanie się jej hobby. Codziennie mija nową stadninę konii, ale zwierzęta te uważa za niebezpieczne i trzyma się od nich z daleka. Przypadkowo staje się posiadaczką rocznej karty członkowskiej do tego klubu jeździeckiego i tak rozpoczyna się jej przygoda z końmi.

Komiks ten jest świetnym wyborem zarówno dla miłośników koni, jak i dla tych, dużych i małych, którzy lubią po prostu przezabawne historie dla całej rodziny. Kamila wraz z końskimi przyjaciółmi dostarcza masę śmiechu. Jej perypetie są pozytywne, zabawne i pouczające. Nie jest to żaden głupkowaty humor, którego ja osobiście nie lubię.

Ten zeszyt to album zbiorczy, który zawiera w sobie aż trzy tomy: “Miłość Oceana”, “Ach, ten Pompon!” i “Pony Games”. Poza tym między tymi tomami znajdują się ciekawe przerywniki, dzięki którym czytelnik jeszcze bardziej poznaje świat Kamili i koni.

“Kamila i Konie” to nowy komiks w serii “Komiksy są super!”, po którą dopiero teraz miałam okazję sięgnąć, ale już wiem, że jest to coś dla mnie. Moją uwagę zwrócił ze względu na to, że za rysunki odpowiada Stefano Turconii, który rysował między innymi w “Myszce Miki” czy “W.I.T.C.H”. Tak jak myślałam, nie zawiodłam się, bo rysunki są naprawdę bardzo przyjemne dla oka.

“Kamila i Konie” to bardzo mądry komiks dla dzieci i polecam go każdemu kto chce rozpocząć swoją przygodę z ilustrowanymi historiami.