hevea-smoczek
Czas z dzieckiem,  Gry i zabawki dla dzieci,  Polecane akcesoria dziecięce

HEVEA – ekologiczna marka zabawek i akcesoriów dziecięcych

Ekologiczne podejście do życia, to jedyny sposób, aby zapewnić przyszłość naszej planecie. Zrozumiałam jakie jest to ważne dopiero, gdy zostałam mamą. Ważna jest dla mnie przyszłość moich dzieci, a także to, aby mogły żyć na naszej planecie. Teraz one, a potem ich dzieci, moje wnuki.

W związku z tym staram się wybierać ekologiczne rozwiązania, zmniejszyć swój ślad węglowy i takie też firmy wybieram. Jedną z nich jest duńska firma Hevea, która robi w tym kierunku całą masę rzeczy! Między innymi całkowicie naturalne i biodegradowalne składniki, a tażke opakowania, do których zastosowano takich rozwiązań, że szczęka mi opadła, gdy się o tym dowiedziałam. Do nadruków na kartonowych opakowaniach (z certyfikatem) został użyty nietoksyczny ekologiczny tusz sojowy, a przezroczyste okienka w pudełkach są wykonane są biodegradowalnego materiału na bazie kukurydzy. 

Nazwa firmy pochodzi od drzewa kauczukowego, z którego właśnie produkuje swoje zabawki, smoczki i gryzaki. Kauczuk pozyskiwany z hevei jest wolny od BPA (bisfenolu) A, PVC (polichlorku winylu) oraz ftalan. Poza tym, że są to ekologiczne, w 100% naturalne i bezpieczne produkty to moje serce ujął fakt, że marką została stworzona przez matkę – a jestem zdania, że matki powinny się wspierać.

Jednym z produktów firmy HEVEA są już dość popularne smoczki dla niemowląt i dzieci do lat 3, które są całkowicie ekologiczne i biodegradowalne. Smoczki te są ergonomiczne, bardzo komfortowe dla dzieci i w całości odlane z kauczuku. Ogromnym zaskoczeniem dla mnie, po wyjęciu z pudełka było to jak miękki i przyjemny w dotyku jest ten smoczek.

Kaczuszka do ciągnięcia i układania

Kaczuszka do ciągnięcia i układania z drewna egzotycznego (kauczukowego) oraz drewniany sorter, to zabawki HEVEA, które miałyśmy możliwość przetestować. Poza ogólnie wysoką jakością wykonania, na pochwałę zasługuję ich trwałość – po licznych upadkach, uderzeniach, wciąż nic im nie jest, nie posiadają żadnych rys, ani braków w farbie. Obie zabawki zyskały zainteresowanie ze strony Inez. Chwilę czasu zajęło jej opanowanie do perfekcji układania obu kaczuszek, a ciągniecie jednej z nich za sobą sprawia jej ogromną frajdę. Jestem pewna, że Zoyka przejmie po niej te zabawki, gdy nadejdzie czas.

Produkty HEVEA są naprawdę dobrej jakości, a niektóre z nich są produkowane z zgodnie z ideą upcycling – wykonane są z odpadów produkcyjnych, czyli resztek kauczuku! Poza smoczkami, gryzakami i innymi artykułami wykonanymi z kauczuku, HEVEA produkuje, również drewniane zabawki. Drewno, z którego pochodzą zabawki to ten sam gatunek drzew, jednak zgodnie z ideą zero waste są to te, które nie dają już kauczu. Barwione są naturalnymi pigmentami mineralnymi o jakości spożywczej.