Chwila dla mamy,  Domowa organizacja,  Drugie dziecko,  Parenting,  Polecane akcesoria dziecięce

Ekspres do mleka modyfikowanego


Przyszła pora by pokazać nasz pierwszy ekspres i zdecydowanie największy hit wyprawki Zoyki.
Ta maszyna to ekspres do mleka modyfikowanego wystarczy nacisnąć jeden przycisk i po kilkunastu sekundach mamy gotowe mleko.
Odmierza proszek i wodę, która jest ogrzana do konkretnej temperatury. Zawsze gotowy do pracy, energooszczędny.


Maszyna zapamiętuje ustawienia, które łatwo modyfikować pod swoje potrzeby. Ja zmieniam tylko ilość wody, a temperaturę i con (coś jakby gęstość mleka, która ustawia się na początku po obliczeniu danych z pudełka mm) mam stałą.
Maszynę używaliśmy przez siedem miesięcy i się zepsuła. Niestety nie mogliśmy już jej nigdzie dostać.


Ekspres trzeba codziennie czyścić, pilnować czy jest woda i proszek, ale jest to warte zachodu. Denerwuje mnie trochę pojemnik na wodę, bo ciężko go otworzyć, ale poza tym to byłam naprawdę zadowolona z jego działania. Jej koszt nie jest wysoki (350-550zł), zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę okres czasu przez jaki będziemy z niej korzystać, a także ile razy w ciągu dnia potrzebujemy zrobić mleko.

Ja uwielbiam innowacje, ułatwianie sobie życia i ta maszyna jest dla mnie ogromną pomocą w ogarnianiu nowej codzienności z dwójka dzieci.

Cholma – Ekspres do mleka modyfikowanego

Plus 9 butelek – żeby zawsze była jakaś czysta i nie muszę się martwić.


Polecam konkretnie ten model, przejrzałam chyba wszystkie dostępne maszyny do mm i większość tylko ogrzewa wodę, a proszek i tak trzeba samemu sypać – dla mnie średnia opcja. Chociaż aktualnie z takiej korzystamy.

Jeśli kiedyś traficie na chomlę to polecam.