Ciąża,  Drugie dziecko,  Parenting,  Polecane akcesoria dziecięce

CynkoKrem® – moje ostatnie odkrycie.

Pieluszkowe odparzenia to chyba jedna z tych rzeczy, przed którą drżą przyszli, a także Ci już świeżo upieczeni rodzice. Jedni niestety mają okazję dużo bardziej zapoznać się z tematem, innym wystarcza dobra profilaktyka i ten problem się nie pojawia. Dziś przedstawię wam coś dla jednych i dla drugich.

CynkoKrem® Zakładu Farmaceutycznego Amara to nowoczesny produkt, stworzony i wyprodukowany przez farmaceutów w Polsce. Jest bezpieczny już od pierwszych dni życia dziecka. Jak wspominałam we wstępie jego zastosowanie jest szerokie, bo można go używać profilaktycznie, ale także jak już wystąpią pierwsze objawy podrażnienia. Poza tym korzystać z niego może cała rodzina, gdyż chroni i pielęgnuje skórę suchą, wrażliwą i alergiczną.

Zoya

Produkt zyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Skład to:

  • tlenek cynku (nie używany w formie nanocząsteczek), który chroni skórę przed bakteriami i czynnikami drażniącymi. Wspiera jej regenerację i pomaga w stanach zapalnych skóry.
  • pantenol (5%) nawilża, zmniejsza zaczerwienienie, uczucie pieczenia i przyśpiesza proces gojenia naskórka.
  • lanolina, której działanie uzupełnia barierę lipidową (zbliżona do lipidów skóry ludzkiej), pielęgnuje i odżywia, a do tego silnie nawilża i zmiękcza.
  • wosk pszczeli wspomaga utrzymanie prawidłowego nawilżenia.
  • olej ze słodkich migdałów znany jako naturalny emolient, wzmacnia nawilżenie, pomocny przy AZS.
  • oliwa z oliwek (składnik CynkoKrem GO® to naturalny emolient, nabłyszcza i chroni, składem przypomina ludzkie sebum.

Produkt ten występuje w dwóch wariantach – CynkoKrem®  i CynkoKrem GO®

CynkoKrem® i CynkoKrem GO®

Pierwszy charakteryzuje się gęstą konsystencją i dużą zawartością cynku. CynkoKrem GO® znajdziemy w zupełnie innym opakowaniu- wygodnej w użyciu tubce, posiada lekką konsystencje oraz mniejszą zawartość cynku. Jednak oba wykazują działania zarówno profilaktyczne, jak i na zaistniałe już zmiany.

Nowoczesny, przyjemny skład, szerokie zastosowanie i niska cena to zdecydowanie atuty tego produktu. Warto mieć go w wyprawce dla swojego maluszka.