bajka-o-mysiej-rodzinie-ksiazka-dla-dzieci
Czas z dzieckiem,  Książeczki dla dzieci

“Bajka o mysiej rodzinie”

“Bajka o mysiej rodzinie” to bardzo mądra i ciepła historia o 15 myszkach, które z dnia na dzień straciły dach nad głową. Książka poza tym, że jest pełna pięknych ilustracji, to jest w niej zawarta ponadczasowa wartość o tym, że rodzina jest najważniejsza.

Książka pochodzi z wydawnictwa Znak i jest bardzo ładnie wykonana. Ma duży format i twardą oprawę, ale kartki są miękkie, więc nadaje się do zabawy pod okiem dorosłego, bo inaczej możemy w jej miejsce znaleźć konfetti.

To książka skierowana raczej do kilkuletnich dzieci i nasza Inez jest jeszcze za mała, żeby rozumieć przekaz płynący z tej historii. Więc na pewno w przyszłości jeszcze nie raz do niej wrócimy. Jednak obrazki są na tyle ciekawe, że z przyjemnością i zainteresowaniem je ogląda. Dzięki tak bogatemu wnętrzu, poza samym czytaniem, można się bawić w pokazywanie, liczenie i opowiadanie na podstawie samych ilustracji. Ilość teksty na każdej stronie też jest mała, więc zawsze zdążę przeczytać zanim kierowniczka zarządzi zmianę strony na kolejną.