Czas z dzieckiem,  Książeczki dla dzieci

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA: Kolorowy świat “W gospodarstwie” i “W przedszkolu”

Akademia Mądrego Dziecka to zdecydowanie moja ulubiona seria jeśli chodzi o książeczki, czy gry dla maluchów. Są to książeczki dla najmłodszych o różnych formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Ich forma zawsze jest nietypowa, nie pozwala na nudę. Po prostu jest pełna elementów, które tylko czekają na odkrycie przez malutkie rączki.

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA: “W gospodarstwie”

W cyklu “Kolorowy świat” pojawiły się cztery tytuły: “W gospodarstwie”, “W przedszkolu”, “Małe zwierzęta” i “Pojazdy”. My mamy dwa pierwsze tytuły, ale wszystkie są w tej samej formie – tzn. twarda oprawa i strony – sprzyjające żywotności książeczki, format idealny do dziecięcych rączek – nie za duży, nie za mały. A w środku – masa kolorowych obrazków, ruchomych elementów, dużo prostych słówek, a poza tym nie duża ilość głównego tekstu.

“W gospodarstwie” – jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy tematykę wiejską, głównie zwierzątka. Farma to jest coś co Inez uwielbia, więc dla nas to jest strzał w 10! Do tego wszystkie czynności, które można wykonać dzięki tym ruchomym elementom – otworzyć coś, przesunąć, odkryć – dają Inez masę radości i ćwiczą jej małe rączki.

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA: “W przedszkolu”

“W przedszkolu” to świetna opcja dla maluchów, które rozpoczynają swoją przygodę z tego typu placówką. Za pomocą tej książeczki można pokazać dziecku jak wygląda przedszkole, co się w nim robi i przede wszystkim przekazać mu, że jest to przyjazne miejsce, z masą radosnych dzieci. Tak jak w innych publikacjach z tego cyklu – znajdują się tam ruchome elementy, które dodatkowo zainteresują dziecko i pozwolą na poznanie czym jest przedszkole.

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA: Kolorowy świat “W gospodarstwie” i “W przedszkolu” – to świetne pozycje dla najmłodszych. Piękne kolorowe książeczki, które bawią i uczą.

W gospodarstwie
Autor: Marion Billet
Ilustrator: Marion Billet
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
Oprawa: karton
Objętość: 10 stron
Format: 194×194
ISBN: 978-83-281-4640-2
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 2.09.2020

W przedszkolu
Autor: Marion Piffaretti
Ilustrator: Marion Piffaretti
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
Oprawa: karton
Objętość: 10 stron
Format: 194×194
ISBN: 978-83-281-4642-6
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 2.09.2020